20 июня, 2019

Райффайзен Банк Аваль и платформа Agrohub запустили серию региональных практикумов «Инновации в украинском Агро»

blog

13 червня у Полтаві і 19 червня у Черкасах відбулися практикуми «Інновації в українському агро», організовані Raiffeisen Bank Aval та Agrohub. Матеріали, які презентували під час заходу, були адаптовані під територіальні особливості учасників і під агрогосподарства з земельним банком середнього розміру.

Руслан Співак
директор департаменту корпоративних продуктів і партнерства Raiffeisen Bank Aval

Для досягнення успіху та для підвищення своєї ефективності, компанії повинні інвестувати людський та фінансовий капітал у нові напрямки. Райффайзен Банк Аваль, окрім класичних банківських продуктів, приділяє велику увагу нефінансовим сервісам для агросектору із залученням провідних експертів галузі. Наші партнерські заходи з Agrohub є якраз підтвердженням того, що ми надаємо нашим клієнтам доступ до якісної інформації у сфері інновацій, більше того, в учасників є можливість ознайомитися з демо-зоною, де українські стартапи пропонують свої інноваційні рішення, які можуть бути корисними

Олександр Пироженко
Учасник практикуму, заступник директора компанії “Агріс”

Практикум показав структуру підвищення ефективності агрогосподарства через технології — на що звернути увагу, які є рішення, що аналітики вважають доцільним зараз і у перспективі. Для себе я відмітив такі дві новітні технології, як управління земельним банком та диференційоване внесення добрив. Для успішного впровадження інновації потрібний, на мій погляд, тісніший зв’язок і спілкування “на одній хвилі” фермерів та розробників, як це відбулося на практикуміОлександр Пироженко

Також аграрії дізналися про новинки, які вже впровадили компанії Frendt, QRSmarty, Skok, Taranis, Farmet и Агроремсервісприлад.  Сергій Скок, директор компанії SkokAgro, розповів про оптимізацію витрат на аналізи ґрунту. Для цього він показав, як відбувається маніпуляція даними при проведенні хімічних проб грунту і підкреслив, що не потрібно робити хімпроби заради хімпроб. Виталій Шуберанський, засновник та директор компанії Frendt, продемонстрував способи застосування даних, в тому числі хімпроб ґрунту, в єдиній системі для підвищення ефективності в рослинництві. Віталій закликав не боятися інноваційних технологій, складати план їх впровадження, а  починати — з електронного контуру поля.

Олег Приходько, координатор компанії Farmet a.s в Україні та Молдові, запропонував по-іншому поглянути на прийоми в обробці ґрунту і внесення добрив.  Він показав технологічні рішення, не менш ефективні, ніж IT-розробки: і ті, що вже успішно працюють, і ті, що тільки чекають свого виходу.  Наприклад, складні рідкі добрива або поєднання декількох операцій за один прохід агрегату по полю. Також учасники практикуму розглянули два незвичних технологічних прийому підготовки води і робочих розчинів ЗЗР.

Цей підхід підтримав Олександр Горпинченко, технічний директор ТОВ «Агроремсервісприлад». Він показав, як загальна система витрат, розбита на позиції, допоможе фермерам «побачити» витрати на паливо. Адже часто ці щоденні закупівлі позбавлені окремої уваги, хоча становлять 10-15% загальних витрат на проект. Горпинченко поділився зі слухачами практикуму, за рахунок чого витрати на паливо можуть бути значно нижче за звичні їм показники.

Дмитро Зайцев
Учасник практикуму, директор компанії Innovations Quotient

Інновації — це еволюція і шлях до розвитку, а у бізнесі ти або розвиваєшся і йдеш вперед, або залишаєшся позаду, втрачаючи конкуренту перевагу. І тут немає пріоритетних інновацій. Важливо все, що може забезпечити необхідний результат. Звичайно є проекти з різним терміном повернення інвестицій та різною складністю впровадження. Також важливо донести працівникам компанії цінність і необхідність досягнення цілі. Важливо, щоб усі розуміли, що від них вимагається, що зусилля компанії направлені на максимальну продуктивність кожного працівника, кожної одиниці техніки та кожного квадратного метра поля. Інновації, нові технології — це “інструмент” для досягнення результату. В руках професіонала цей інструмент може забезпечити зростання прибутку на 5, 10, 50 та більше доларів з га

Експерти практикуму підкреслили, що спостерігається тенденція до скорочення часу на збирання врожаю.  Що вимагає кращого управління процесами, зокрема — кращого поєднання процесів. На це і були спрямовані доповіді. Учасники полтавського практикуму ознайомились з прикладами впровадження нових технологій, які вже доступні і активно використовуються українськими фермерами.

Юлія Порошенко
засновниця платформи Agrohub

Агрокомпанії усвідомлюють, що технології підвищують їхню ефективність. Але зміни потребують ресурсів, а бізнес завжди дивиться на повернення інвестицій.  Вийшовши на розмову з фермерами, ми ставили задачу дати їм ті технології, вкладення у які повертаються швидко, і показати які розробки можуть бути впроваджені надалі. І, звичайно, отримати зворотній зв’язок. Від правильної оцінки ситуації та формування очікувань – і фермерів, і розробників технологій – залежить весь результат

Матеріал для практикумів був зібраний у 2018 році в рамках дослідницького проекту «Інноваційні пріоритети аграрного сектору України» платформою Agrohub за підтримки Raiffeisen Bank Aval.  Дослідження базується на 150 інтерв’ю з керівництвом та спеціалістами 20 провідних агропідприємств із земельним банком від 5 до 500 000 гектарів. У результаті зібрано більше 50 прикладів використання аграрних інновацій та 135 технологічних рішень, доступних українським аграріям.  Також була розроблена методика «Матриця зрілості», що відображає еволюційний процес розвитку інновацій у агрокомпаніях.

Участь у практикумах безкоштовна для клієнтів Raiffeisen Bank Aval.

 


Підтримку заходу надали видання Landlord та Aggeek, компанія SmartFarmingУкраїнський клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та UNIT.City.

 

/ 01
Наши
контакты
Свяжитесь с нами через форму
Нажимая на кнопку, я даю согласие на обработку моих персональных данных в соответствии с политикой конфиденциальности