Названо три головних інноваційних пріоритети аграріїв

Основні інноваційні пріоритети українських агровиробників – точне землеробство, інновації в управлінні землею і ERP-системи управління компанією.

Про це йдеться в результатах дослідження проекту Agrohub.

Основний інноваційний пріоритет українських агровиробників – точне землеробство. Незважаючи на складність впровадження, аграрії йдуть на це, тому що технологія дає в середньому 15% економії добрив, палива та засоби захисту рослин, дозволяє краще управляти полем і планувати, а також накопичувати дані для прогнозування. Потенціал цієї інновації для українських реалій величезний.

Другий пріоритет – інновації в управлінні землею. Аграрії розуміють, що земля – ​​це головний актив їх бізнесу. Аудит та облік полів, аналіз цих даних через багаторівневі GIS-системи, що дозволяють відслідковувати кожну сотку – в Україні з’являються такі технології роботи з земельним банком, яким можуть позаздрити і західні аграрії.

Ще один інноваційний пріоритет, в якому українські аграрії випереджають світових конкурентів, – це ERP-системи управління компанією. Найчастіше їх впроваджують великі холдинги. Потреба в технології обумовлена ​​особливістю локальних агрокомпаній: величезними територіями, розкидом земельних кластерів і необхідністю управляти великими колективами.

Це результати дослідження Agrohub Innovation Agenda, який проходив з лютого по грудень 2018 р. Воно було проведено інноваційної платформою Agrohub у партнерстві з Raiffeisen Bank Aval і охопило більше 150 ТОП-менеджерів агрокомпаній з банком землі різної величини.

«Вперше продіагностована ціла агрогалузь. Вперше розроблено матрицю зрілості – технологію, що дозволяє агрокомпаніям оцінити себе на світовій мапі інновацій і зрозуміти, які наступні кроки робити. Я завжди кажу, що інновації, в кінцевому підсумку, – це про фінансовий результат. Завдання звіту – допомогти аграріям зробити вибір технологій для своїх потреб», – каже засновниця Agrohub Юлія Порошенко.

У звіті National Innovation Agenda Report представлено 130 технологічних рішень, доступних українським аграріям і 25 кейсів практичного застосування цих рішень. Всі вони зібрані в базу Agrohub Innovation Solutions.

Нагадаємо, що за останній рік Agrohub провів масштабне дослідження, щоби визначити інноваційні пріоритети агробізнесу і допомогти компаніям системно підходити до впровадження інновацій.