Український агробізнес продемонструє свої можливості в Давосі

Ukrainian agribusiness to showcase its opportunities in Davos

Проект Agrohub з розвитку сільськогосподарських інновацій презентує можливості українського агробізнесу для міжнародних інвесторів у Давосі під час щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму, повідомила засновниця проекту та генеральна директорка проекту Юлія Порошенко.

«Agrohub візьме участь у першому в Україні Українському Будинку у місті Давосі, у Швейцарії, а також проведе відкриту дискусійну панель для міжнародних інвесторів під час 48-ї щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму», – сказала вона.

За її словами, 23 січня у Будинку України в Давосі відбудеться дискусійна панель «Європейська агродержава: Україна, забезпечена технікою та інноваціяями».

Юлія Порошенко також повідомила, що метою заходу було привернути увагу світових гравців до України, представити можливості українського агробізнесу та привести Україну до пулу глобальних новаторів.

Як повідомили в прес-службі Agrohub, доповідачами на засіданні комітету виступатимуть виконавчий директор компанії «Промислова молочна компанія» (ПМК) Алекс Ліссітса, генеральний директор компанії «Миронівський хлібопродукт» (МХП) Юрій Косюк, засновниця і генеральна директорка проекту Agrohub, співзасновниця технологічного кластеру Radar Tech Юлія Порошенко, а також представники німецького агробізнесу – головний керівник відділу цифрового землеробства в Bayer Tobias Menne та співзасновник і керуючий директор компанії Horsch Maschinen Майкл Хорш.

«Існує стереотип, що аграрний сектор України не є сучасним і не сприймає інновації. Ми хочемо кинути виклик цьому міфу на світовій арені та презентувати нові та успішні проекти міжнародним інвесторам. Україна є унікальною платформою для нових технологій. Ми маємо найбільш прогресивні та відкриті до співпраці холдинги, сильну кадрову базу технічних фахівців, цікаві та успішні стартапи, і, звичайно, позитивну динаміку агротехнологічної галузі. Ми маємо намір продемонструвати все це міжнародній спільноті і розпочати діалог з інвесторами», – сказала Юлія Порошенко.

Крім того, виконавчий директор компанії Industrial Milk Company і президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса відзначив, що в 2017 році український аграрний сектор зайняв лідируючі позиції в експорті товарів і послуг на суму більше 17 млрд. доларів, але, за його словами, головне питання стосується сировини.

«Саме тому інвестування в аграрні інновації є надзвичайно важливими і необхідними, оскільки це допоможе забезпечити високотехнологічні послуги в усьому світі, а експорт агротехнологій тільки в найближчі 5-7 років складе більше 5 млрд. доларів”, – сказав Алекс Ліссітса.

Всесвітній економічний форум відбудеться в місті Давосі, Швейцарія, 23-26 січня.